Współpraca partii Piratów w Europie

Witam Piraci,

jestem z Czeskiej partii Piratów i chcieliśmy zapytać czy jest po Waszej stronie zainteresowanie do wzajemnej współpracy. Możemy zaoferować przede wszystkim informacje i doświadczenia, ale chyba też pewny rodzaj wsparcia we związku do niektórych kwestii, takich jak TTIP.

Możemy zorganizować też jakieś spotkanie w celu ustanowienia kontaktów.

Pozdrawiam Richard P.

Komentarz

 • Witaj Richard

  Dziękuje za mail. Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji, partia praktycznie nie funkcjonuje. Problemem który nas przerósł to brak "doświadczenia" w budowaniu organizacji społecznych, szczególnie w sensie, że "zbudowanych z wspólnej współpracy ludzi". Z pewnością zauważyłeś, ze forum jest praktycznie martwe, co najlepiej pokazuje jaka jest sytuacja polskiej partii piratów.

  Niestety osoby związane z organizacjami "Wolnej Kultury" nie zaangażowały się w budowanie partii, być może ze względu na złe doświadczenia, tych nielicznych, którzy próbowali i nie zostali potraktowani przyjaźnie?

  By odbudować partie, potrzebujemy pomocy koncepcyjnej -> doświadczenia w organizowaniu organizacji opartej o prace członków. I doświadczenia w sterowaniu i rozwijaniu partii, w oparciu o zdolność go rozmawiania/wypracowywania wspólnego działania.

  Dwa lata prób pokazują, że sami sobie nie poradzimy.

  Pozdrawiam bernard.pyszkiewicz w polskapartiapiratow.pl
 • Dziekuje Bernardzie za szczera odpowiedz. W tej chwili moge powiedziec, ze wydzial spraw zagranicznych Czeskich Piratow przeprowadzi debate we sprawie Polskich Piratow na swojej regularnej obradzie w tym tygodniu. Bede tlumaczyl Wasza sytuacje. A mam nadzieje, ze dobieremy sie korzystnego wyniku.

  Pozniej mozemy pogadac w IRC lub mumble.

  Na piersza polowe przyszlego roku planujemy zebranie w celu przekazywania doswiadczen pomiedzy pirackimi partiami w Europie. Dzis nie jest nic pewne, przedwczesnie o tym mowic.

  Trzymajcie sie i szczesliwy nowy rok

  Richard
 • Dziękuje i życzę radosnego nowego roku.

  Bernard
 • Bernard wyslalem PM w FB, tutaj tez, tylko nie wiem, czy funkcjonuje :-)

  Jeszcze raz radosnego nowego
  Richard
 • Bernard PyszkiewiczBernard Pyszkiewicz (Administrator)
  edited styczeń 2015
  Nie PM jest zepsuty, ale udało mi się odzyskać tą wiadomość.

  Wysłałem do Ciebie mail z odpowiedzią

  Pozdrawiam w nowym roku, na pewno dużo lepszym
  Bernard
Sign In or Register to comment.