Debata o prawie autorskim pod tytułem(Nie legalna ) muzyka ,która się odbyła w sejmie

Moim zdaniem debata choć zaiste prawdopodobnie była merytoryczna.
Mówię prawdopodobnie bo niestety mnie na niej nie było to wydaje mi się być krokiem w tył jeśli chodzi o rozważnia nad reformą dotyczącą prawa autorskiego. Takie odczucia mam po tytule debaty (nie legalna) muzyka jest to powrót do określenia nie legalna kultura
https://www.facebook.com/events/746472732112161/?ref_newsfeed_story_type=regular

Komentarz

• zzbbyyzzbbyy (Administrator)
    Tytuł tytułem - ale większość wypowiedzi była przychylna zmianom w prawie autorskim które by zalegalizowały dzielenie się plikami. W sumie było to dość do jednej bramki - tylko jeden prawnik bronił obecnych rozwiązań.

Ale to nie była jakaś bardzo ważna debata i pewnie dlatego tak wyszło - przyszli głównie przedstawiciele społeczeństwa.
  • Opinia internauta1 jest bardzo celna, rozmawiać w ogonie ekspertów można do znudzenia. Koniec, końców dla polityków sprawujących władze najważniejsze jest, jakie pole manewru daje im społeczeństwo. Jakie przepisy mogą wprowadzić, bez ryzyka społecznego buntu (takiego jak Anty ACTA).

Ugruntowując w polskim życiu politycznym, jak i w codziennym języku polaków, takie terminy jak "Nie legalna muzyka", mamy do czynienia z przygotowaniem społecznej akceptacji dla patologicznej legislacji prawa. Które będzie stanowiło zagrożenie dla najważniejszego wyzwania jakie stoi przed Polska: stworzenia post-industrializmu, gospodarki opartej na wiedzę.
  • @zzbbyy
    "Tytuł tytułem - ale większość wypowiedzi była przychylna zmianom w prawie autorskim które by zalegalizowały dzielenie się plikami"

Tak tylko rzecz w tym , że należ najpierw ocenić polski stan praw autorskiego i rozpatrzyć na wielu płaszczyzna, a zwłaszcza zastosowania go w terażniejszości , bo choć jestem osobom,która ma ogólnie poglądy liberalne to uważam, że polskie prawo autorskie jest w miarę nowoczesne i na tyle liberalne ,że w ostateczności po drobnym doprecyzowaniu polskiego prawa dało by się zbudować przyzwoity kompromis pomiędzy twórcami, a użytkownikami kultury na poziomie UE
Sign In or Register to comment.