Kwestie światopoglądowe

Od: Zbigniew Łukasiak <zbigniew.lukasiak@*.pl>

W przyszłym roku będziemy mieli wybory do sejmu i w tym przypadku,
inaczej niż przy wyborach do PE, kwestie światopoglądowe będą odgrywały
dużą rolę. Kiedyś ustaliliśmy, że w tych kwestiach nie zajmujemy
stanowiska i ja jestem za tym - ale trzeba będzie trochę dokładniej
ustalić czego to tak dokładnie dotyczy. Mamy takie sprawy jak aborcja,
eutanazja, małżeństwa homoseksualne, adopcja dzieci przez pary
homoseksualne - to dość oczywiste, że to są właśnie te kwestie
światopoglądowe, ale co na przykład z rozdziałem państwa od kościoła
katolickiego (krzyże w sejmie itp)? Może warto byłoby zrobić listę tych
wszystkich spraw i zrobić głosowanie?

Inną sprawą jeszcze jest co odpowiadać na pytania o to, które mogą być
bardzo natarczywe, - tutaj moim zdaniem najlepszą formułką będzie coś w
rodzaju 'Polska Partia Piratów nie zajmuje stanowiska i deklaruje się
uszanować wolę większości'.

Z.

Komentarz

• Od: michal@*.info

Moim zdaniem kwestie swiatopogladowe powinnismy cedowac na demokratyczne rozwiazania w formie referendum i opowiedzeniem się bezposrednio przez spoleczenstwo, bo szambo jakie przez swiatopogladowe kwestie weszlo w jezyk i zachowania politykow nie powinno być naszym udzialem ja osobiscie mam zdanie jak i wiekszosc z nas na te kwestie ale My nie powinnismy tutaj okreslac ram prawnych bez glosu spoleczenstwa

Wysłano z BlackBerry® smartphone w Play

-----Original Message-----
    From: Zbigniew Łukasiak

Sender: org-bounces@partiapiratow.orgDate: Wed, 04 Jun 2014 12:40:59
    To: PP Org
    Reply-To: PP Org
    Subject: [pp-org] Kwestie światopoglądowe

• Od: Marcin Stasiak <noHuman@*.pl>

A moim zdaniem, każdy pirat powinien się promować z określonymi
    poglądami, w kwestiach pirackich być zgodnym a w nie pirackim można by
    było być podobny do xxx partii,
    ja głosuje zwykle na xxx partię i mało się interesuje konkretnymi
    kandydatami. jak bym miał pirata o poglądach xxx deklarującego się że
    będzie głosować razem z partią xxx to może bym zagłosował na pirata.

• Od: "Roger" <roger@*.org>

Cześć

Z tym problemem wiąże się, wbrew pozorom, inna kwestia. Czy będąc członkiem
    P3 można należeć do innej partii? Jak jest w statucie?
    Jeśli nie można to oczekuję, że P3 przedstawi pogląd na możliwie wszystkie
    ważne kwestie.

pozdrawiam
    Roger

-----Original Message-----
    From: Marcin Stasiak
    Sent: Wednesday, June 04, 2014 4:12 PM
    To: michal@psychiatryk.info ; PP Org
    Subject: Re: [pp-org]Odp.: Kwestie światopoglądowe

A moim zdaniem, każdy pirat powinien się promować z określonymi
    poglądami, w kwestiach pirackich być zgodnym a w nie pirackim można by
    było być podobny do xxx partii,
    ja głosuje zwykle na xxx partię i mało się interesuje konkretnymi
    kandydatami. jak bym miał pirata o poglądach xxx deklarującego się że
    będzie głosować razem z partią xxx to może bym zagłosował na pirata.

• HaariTsubakiHaariTsubaki (Member)
    edited czerwiec 2014
    Więc tak. Uznałem, że wasz program wyborczy to wedle wszelkich przesłanek na niebie i ziemi zwykły copy&pasta więc sporządziłem dla was coś mniej norwesko/szweckiego na miarę naszej Polskiej krainy.
    1. Ograniczenie czasu obowiązywania monopolu prawa autorskiego do najwyżej 36 miesięcy.
    2. Walka z patentami na oprogramowanie i metody biznesowe oraz ograniczenie patentów w innych dziedzinach.
    3. Rozszerzanie ochrony prywatności poprzez usuwanie materiałów i niezamieszczanie materiałów osobowych na pierwszych dziesięciu stronach przeglądarek internetowych ale to może zakrawać o łamanie wolności słowa w internecie)
    4. Rozszerzanie jawności działań państwa i wyznaczenie granic między jawnością państwa i prywatnością polityków i innych podmiotów.
    5. Zdjęcie płacy minimalnej jako, że wcale nie obniża średniej zarobków pracodawców, a umożliwia tworzenie nowych miejsc pracy.
    6. Emerytura obywatelska jako wyciągana z opłacania podatków po 50 latach z możliwością zwiększenia wysokości emerytury poprzez dłuższy okres płacenia podatków bez przechodzenia na emeryturę.(Model Kanadyjski) Moim osobistym zdaniem jeszcze lepiej będzie jak zrobimy walkę z państwowym monopolem dotyczącym obowiązkowego ubezpieczenia emerytalnego i zdrowotnego jako niezgodnego z konstytucją. Spowoduje to rozwój prywatnego sektora emerytalnego i ubezpieczeniowego, który obecnie nie przedstawia się jako alternatywa(tylko jako uzupełniacz)z powodu monopolu państwa. Co więcej, zniesienie z pracodawców obowiązku łożenia na emeryturę i ubezpieczenie pracownika na samego zainteresowanego zwiększy ilość miejsc pracy, spadek kosztów pracy i w ostateczności obniży ceny towarów.
    7. Zasada upraszczania przepisów przez 'decoupling' - likwidowanie powiązań i warunków.
    8. Walka z państwowym monopolem dotyczącym państwowej edukacji i praw autorskich polskiego podręcznika. Gdyż jako materiał szkolący przyszłe pokolenia podręcznik ten nie powinien być objęty prawami autorskimi uniemożliwiającymi jego swobodne modyfikowanie, tworzenie materiałów dodatkowych i dostosowywanie do poszczególnych regionów kraju.
    9. Zmiana prawa dotyczącego państwowych kontroli w firmach aby uniknąć sytuacji vide. http://img1.demotywatoryfb.pl//uploads/201402/1393381804_upqsqf_600.jpg
    10. Budowa statku pirackiego.
    11. Po ostatnich doświadczeniach to proponowałbym jeszcze wpisać spamming jako ciężkie przestępstwo. Kara równa 10 wiadomości spamerskich=1 dzień ciężkich robót.

Więc tak, jako że wasza grupa docelowa jest szeroka, to polecam zawarcie kontaktów z kościołem latającego potwora spaghetti, portalami pirackimi&serialowymi.
    Mam sporą wiedzę z dziedziny ekonomii i mogę wytłumaczyć niektóre niuanse. Dlaczego niektóre rzeczy są jakie są i dlaczego pewne rzeczy w naszym pięknym kraju nie wypalą.
    Przy okazji wypadałoby mi się zapytać, czy na zlot w warszawie będzie jakaś możliwość przekimania za free po za noclegownią dla bezdomnych? Ostatnio mi wygasła umowa o pracę i z kasą jest nie grubo.
  • Twoja wiedza z dziedziny ekonomi byla by ogromna wartoscia dla partii piratow, kwestia najważniejsza jest czy jestes zainteresowany "uczeniem się" a oznacza bycie otwartym na dialog i moze takze odrzucanie dotychczasowych poglądów. Niestety my członkowie partii piratów mamy z tym ogromne trudnosci, co przekłada sie na kondycje partii piratów w polsce.

Pozdrawiam bernard
Sign In or Register to comment.